Türkçe English Facebook Twitter
Google
WEB SİTENİZİN SSL SERTİFİKASININ OLUP OLMADIĞINI SORGULAYINIZ...
SSL Sertifikası Sorgulama, SSL Satın Al, Ucuz SSL Sertifikası
SSL Sertifikası Sorgulama, SSL Satın Al, Ucuz SSL Sertifikası
SSL Sorgulama'nın ücretsiz olarak sunduğu ssl sertifikası sorgulama ile web sitenizin SSL durumunu detaylı,hızlı ve kolay bir şekilde incelemesini yapabilir, ssl ip adresini, ssl bitiş tarihini,ssl başlangıç tarihini kontrol edebilirsiniz. Site inceleme bölümünde sitenizde ssl içinde ve ssl dışında kalan öğeleri görebilirsiniz.Daha fazla bilgi almak için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sitenize SSL Sertifika Kodu Ekleyin
Güvenli Eticaret için SSL Sertifikası Şart
Ayrıca Google, Güvenli HTTPS/SSL Sitelerine Sıralamada Yükselme Avantajı Sunmaya Başladı
Google yaptığı açıklama ile HTTPS SSL Sertifikası sahibi olan sitelerin sıralamada küçükte olsa arama sonuçlarında bir miktar avantaja sahip olacağını duyurdu.
Site İnceleme
Sayfada bulunan "http://" li öğeleri kaynak kod satır numaraları ile birlikte listelemek için url nizi yazıp butona tıklayınız.
Sadece domain adınızı yazınız.
SSL Sorgulama
BegeniSaatim.com domaininde SSL kurulu değil.
BegeniSaatim.com adına ait SSL bilgisi yok.
SSL Sertifikanız Yok Mu? Satın almak için Tıklayınız.
SSL Sorgulama
Domain Adı
BegeniSaatim.com
SSL Sorgulama
Domain ip
Yok
SSL Sorgulama
SSL Süre
Bilgi Yok
SSL Sertifikası Sorgulama;
Bu sorgulama bilgilendirme amaçlıdır.
Hizmet aldığınız firma ssl sertifikasını aktif veya pasif yapabilir, bu işlem sorgu sonucunu etkiler.
Bundan dolayı İspat Hukuku açısından geçerliliği bulunmamaktadır.
SSL SERTİFİKASI
Bir sitede SSL kullanılıp kullanılmadığını anlamak için adres çubuğunda site URL’sinin sol tarafında bir kilit simgesinin olup olmadığına bakabilirsiniz.
GOOGLE CHROME
SSL Yok
Site SSL kullanmıyor.
SSL Var
Google Chrome siteyle güvenli bağlantıyı başarıyla oluşturdu.
SSL Yok
Sitede SSL kullanılıyor, ancak Google Chrome sayfada güvenli olmayan içerik algıladı.
SSL Sertifika
Sitede SSL kullanılıyor, ancak Google Chrome sayfada güvenli olmayan, yüksek riskli içerik veya sitenin sertifikasıyla ilgili sorunlar algıladı.
EXPLORER
SSL Sertifika
Site SSL kullanmıyor.
SSL Sertifika
IE siteyle güvenli bağlantıyı başarıyla oluşturdu.
Sitede SSL kullanılıyor, ancak IE sayfada güvenli olmayan içerik algıladığında, sayfanın altında "Yalnızca Güvenli İçerik Listeleniyor" yazan uyarı penceresi açılır.
MOZILLA
SSL Yok
Site SSL kullanmıyor.
SSL Var
Mozilla siteyle güvenli bağlantıyı başarıyla oluşturdu.
SSL Guvensiz
Sitede SSL kullanılıyor, ancak Mozilla sayfada güvenli olmayan içerik algıladı.
SSL Riskli
Sitede SSL kullanılıyor, ancak Mozilla sayfada güvenli olmayan, yüksek riskli içerik veya sitenin sertifikasıyla ilgili sorunlar algıladı.

İnternet'te site üstünde güvenli veri trafiği oluşması için sitelerde ssl güvenlik sertifikası olması gerekmektedir. Özellikle para transferi işlemi bulunan eticaret sitelerinde kredi kartı güvenliği için mutlaka ssl güvenlik sertifikası gereklidir. Bir sitede, ssl güvenlik sertifikası olup olmadığını yukarıdaki kutucuğa ilgili sitenin adresini yazarak sorgulayabilirsiniz.

SSL güvenlik sertifkasının internet tarayıcılarının hepsiyle uyumlu olması çok önemlidir. En az 256 bit veya daha üst seviyede şifreleme yapabiliyor olması gerekir.

İnternet tarayıcınıza bu adresi yazarak bağlandığınızda adres çubuğunda https:// yazısı ve karşılığında bir kilit resmi görmeniz gerekir, eğer https:// yazısı ve kilit resmi yoksa ssl güvenlik ssertifikası ile korunmayan bir sitedesiniz demektir.

Çoğu eticaret sitesi sitenin altında ayrıca ssl sertifikası olduğunu belirten ikon ve bilgilendirmeler koymaktadır. Fakat bu bilgiler yanıltıcı olabilir. Bundan dolayı yukardaki kutucuğa ilgili site adresini yazarak gerçekten ssl güvenlik sertifikası sağlayıp sağlamadığını teyit edebilirsiniz. Web sitesi herhangi bir bölümünde ssl güvenliği dışına çıkıp sizi güvenli olmayan alanlara yönledirebilir, Bu yüzden ssl güvenlik sertfikası ile korunduğu söylenen bir sitede işlem yaptığınız sayfada https:// ve kilit resmi olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Ssl güvenlik sertifikaları sizin tarayıcınız ile işlem yaptığınız web sitesi arasında güvenli bir katman oluşturup kredi kartı verilerinizin güven içinde iletilmesini sağlar.

Medyabim müşterilerine özel Ucuz SSL Sertifikası'nı inceleyiniz.
www.sslsorgulama.com © 2015